Pozor na oddlužovací agentury, s oddlužením Vám nepomohou!

 

Dostali jste se do dluhové pasti a valí se na Vás jedna exekuce za druhou, zvažujete oddlužení? Pokud ano, tak právě pro Vás je určen následující článek. Jeho cílem je Vám pomoci, abyste nenaletěli podvodným firmám a své problémy opravdu vyřešili, nikoliv ještě zhoršili. O možnosti oddlužení neboli insolvence či osobního bankrotu jste již pravděpodobně slyšeli. Na koho se však obrátit pro radu a komu se raději vyhnout?

Poradenství v oblasti insolvencí je právním poradenstvím. Soustavně a za úplatu poskytovat právní služby ve všech věcech a všech právních oborech je oprávněn (jako jediná profese) pouze advokát.  V oblasti insolvencí má toto právo ještě insolvenční správce. V České republice působí řada fyzických osob i firem, tzv. oddlužovací agentury, které se na oddlužení „specializují“. Bohužel jim častokrát chybí příslušné oprávnění k poskytování takového poradenství, a navíc řada těchto osob sleduje zcela jiné zájmy, než je pomoc dlužníkovi. Oddlužovací agentury nedisponují potřebnými znalostmi, sepisují vadné návrhy a poskytují velmi sporné rady. Za své „rady“ si účtují neuvěřitelně vysoké částky v řádech desítek tisíc korun (nejčastěji okolo 20 000 Kč, ale i více). Mimo to za své chyby nenesou vůbec žádnou odpovědnost. Častokrát se tak dlužník v již tak složité situaci dostane do situace ještě horší. Soud chybně připravený návrh zamítne a pošle dlužníka do konkurzu, čímž dlužník ztrácí všechny výhody oddlužení.

Abyste se takové situaci vyhnuli, rádi bychom Vám touto cestou představili projekt, který vznikl ve spolupráci Krajského soudu a Krajského úřadu v Českých Budějovicích, České advokátní komory, Probační a mediační služby ČR a Spolku insolvenčních správců. Ve spolupráci uvedených osob vznikla při České probační a mediační službě v Českých Budějovicích první bezplatná insolvenční poradna, kam se s důvěrou můžete obrátit. Do bezplatné insolvenční poradny se zapojila i řada jihočeských advokátů, a vytváří se tak síť poraden v rámci celého Jihočeského kraje. Naše advokátní kancelář je jednou z kanceláří zapojených do tohoto projektu.

Trápí Vás dluhy? Přijďte do naší bezplatné insolvenční poradny – pomůžeme Vám. Co můžete očekávat?

1)   Bezplatné právní poradenství. Projdeme společně Vaši situaci a zhodnotíme možnosti úspěšného oddlužení.

2)   Sepsání bezvadného insolvenčního návrhu a doporučení dalšího postupu, pokud se pro něj rozhodnete. Za sepsání insolvenčního návrhu si budeme účtovat s ohledem na složitost případu max. 4000 Kč a v případě dlužníků – manželů max. 6000 Kč, což jsou zlomkové ceny oproti výše zmíněným firmám a současně ceny v souladu s doporučením České advokátní komory.

3)   Odpovědnost. Každý advokát/advokátní kancelář nese za svou činnost odpovědnost, navíc pokrytou povinným zákonným pojištěním.

Kateřina Hakrová

advokátní koncipient

DEMETER LEGAL, Lucie Demeterová, advokátní kancelář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *